Użytkowniku od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w tym przechowywanych odpowiednio w plikach cookies.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na korzystanie zasadach określonych w "polityce prywatności"

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Korzystanie oraz złożenie zamówienia w sklepie internetowym jest równoznaczne ze zgodą na przechowywanie i przetwarzanie przez sprzedającego danych osobowych zawartych w zamówieniu, zgodnie z obowiązującymi przepisami
close

Kategorie

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń PN-PT od 8:00 do 16:00

Telefon:+48 505 998 748

lub wyślij wiadomość e-mail

Szkło w budownictwie

Dostawa i płatność

Stal nierdzewna

Konserwacja

Do czyszczenia powierzchni chromowanych należy używać płynu do naczyń, gąbki i delikatnej ściereczki. Nie wolno używać żrących płynów i metalowych drapaków ani żadnych materiałów ściernych.

Zabronione jest stosowanie wszelkich chemikaliów zawierających roztwory kwasu solnego oraz podchlorynu – środki takie mogą spowodować zniszczenie powłoki chromowej i brzydkie, żółte przebarwienia elementów. Podobnie nie można używać środków, w skład, których wchodzą twarde, ostre substancje ścierające, powodujące trwale zarysowanie powierzchni i utratę połysku oraz gładkości.

Dlatego do czyszczenia okuć z powłoką chromowaną nie wolno używać mleczek czyszczących ani past, w których skład wchodzi chlor oraz żadnych metalowych drapaków. Do polerowania nie nadają się także ściereczki wykonane z twardego, sztywnego materiału.

Jeśli zabrudzenia są niewielkie, to wystarczająca powinna być ściereczka z mikrofibry. Należy delikatnie polerować nią powierzchnie chromowane. W przypadku poważniejszych zabrudzeń najlepszym detergentem będzie płyn do naczyń oraz miękka ściereczka lub delikatna gąbka. Jeśli po wyschnięciu zostały zacieki, należy delikatnie wytrzeć je ściereczką. Jeżeli mimo czyszczenia, zabrudzenia nadal się utrzymują, można użyć pasty przeznaczonej do polerowania lakierów samochodowych. Przy zachowaniu powyższych warunków zapewniamy, że detale przez długi czas nie wykażą oznak zużycia.