Użytkowniku od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w tym przechowywanych odpowiednio w plikach cookies.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na korzystanie zasadach określonych w "polityce prywatności"

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Korzystanie oraz złożenie zamówienia w sklepie internetowym jest równoznaczne ze zgodą na przechowywanie i przetwarzanie przez sprzedającego danych osobowych zawartych w zamówieniu, zgodnie z obowiązującymi przepisami
close

Kategorie

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń PN-PT od 8:00 do 16:00

Telefon:+48 505 998 748

lub wyślij wiadomość e-mail

Szkło w budownictwie

Dostawa i płatność

Stal nierdzewna

Konserwacja

Balustrady nierdzewne w klasie materiału norma EU 1.4301, AISI 304, niemiecka V2A są odporne na korozję w zwykłych, typowych warunkach atmosferycznych. Ze względu na duże zanieczyszczenie powietrza zaleca się stosowanie balustrad we wnętrzach budynków w tym właśnie gatunku stali. Zaletą balustrady ze stali nierdzewnej AISI 304 jest niższa cena oraz szersza gama systemowych akcesorii do balustrad.

Nie ma ograniczeń w produkcji z tego materiału balustrad, poręczy oraz barierek balkonowych. Wadą balustrady w tej klasie materiału są ograniczenia lokalizacyjne. Ze względu na ryzyko powstania przebarwień od kwasów atmosferycznych nie zaleca się zastosowania tego rodzaju stali na powierzchni balustrady stosowanej na zewnątrz budynku.

Balustrady ze stali nierdzewnej EU 1.4571, AISI 316, V4A potocznie nazywanej kwasoodporną (dość nieszczęśliwa nazwa wprowadzająca w błąd użytkownika) wykonane są ze stali, którą charakteryzuje podwyższona odporność na korozję dzięki wysokim zawartościom chromu (17-20%) i niklu (8-14%) a także dodatków stopowych takich jak miedź, molibden, tytan i mangan. Idealnie nadaje się ona do produkcji balustrad montowanych na zewnątrz budynków.

Zaletą balustrad nierdzewnych wykonanych ze stali kwasoodpornej AISI 316jest to, że można stosować je w obszarach przemysłowych, dużych miastach, ruchliwych ciągach komunikacyjnych, wszędzie tam gdzie występują spaliny mające w składzie dwutlenek siarki, w strefach nadmorskich i przybrzeżnych, a także w miejscach gdzie istnieje ryzyko kontaktu z solą. Wadą balustrady wykonanej ze stali kwasoodpornej AISI 316 jest dość wysoka cena oraz mniejsza dostępność elementów balustrad ponieważ nie wszystkie one są dostępne w tym gatunku stali.

Mimo opisanych cech w Polsce, niezależnie od regionu najpopularniejszym materiałem w użyciu przy produkcji balustrad jest stal nierdzewna w klasie AISI 304. Dokonując takiego wyboru dla balustrady zewnętrznej trzeba pamiętać, że warto takie balustrady nierdzewne zabezpieczyć przed korozją używając łatwo dostępnych na rynku preparatów konserwujących.