Użytkowniku od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w tym przechowywanych odpowiednio w plikach cookies.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na korzystanie zasadach określonych w "polityce prywatności"

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Korzystanie oraz złożenie zamówienia w sklepie internetowym jest równoznaczne ze zgodą na przechowywanie i przetwarzanie przez sprzedającego danych osobowych zawartych w zamówieniu, zgodnie z obowiązującymi przepisami
close

Kategorie

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń PN-PT od 8:00 do 16:00

Telefon:+48 505 998 748

lub wyślij wiadomość e-mail

Szkło w budownictwie

Dostawa i płatność

Stal nierdzewna

Konserwacja

W miejscach wystawionych na intensywne działanie wilgoci i wody, należy unikać zagrożenia korozją galwaniczną (pomiędzy elementami ze stali nierdzewnej i stali węglowej).

Chronić stal nierdzewną w transporcie i przy montażu przed jakimkolwiek kontaktem ze stalą węglową, używać czystych, specjalistycznych narzędzi przeznaczonych wyłącznie do stali nierdzewnej.

Do czyszczenia używać szczotek ze stali nierdzewnej albo specjalistycznej włókniny

Do czyszczenia pneumatycznego strumieniowo-ściernego nie używać kulek które przedtem wykorzystywany był do czyszczenia stali węglowej.

Nie wolno używać kwasu solnego - używanego przy usuwaniu osadów zaprawy cementowej, jak i środków konserwujących posadzki podłogowe.

Ważnym czynnikiem wpływającym na odporność korozyjną jest gładkość i czystość powierzchni. Nawet drobne nierówności powierzchni, mogą stać się zalążkami korozji. Pierwszym objawem korozji ogólnej stali jest zwykle matowienie jej powierzchni. ZAPOBIEGAWCZE MYCIE WODĄ

Elementy budynku ze stali nierdzewnej zamontowane na zewnątrz, takie jak dachy i elewacje, utrzymywane są w czystości w zasadzie przez normalne opady deszczu.

Dla utrzymania atrakcyjnego wyglądu szczególnie ważnych elementów wystroju, takich jak: wejścia, szyldy, elementy dekoracyjne, zaleca się ich regularne mycie. Najlepiej jest używać ciepłej wody z mydłem lub z łagodnym detergentem. Spłukać czystą zimną wodą, wytrzeć do sucha! Wygląd powierzchni można poprawić stosując profesjonalne kosmetyki. Mycie powinno usuwać brud i osady, które pozostawione zbyt długo na powierzchni stali nierdzewnej, mogą zainicjować korozję i zmatowienie powierzchni. W silnie zanieczyszczonym środowisku mycie powinno być wykonywane częściej. Częstotliwość mycia należy ustalić doświadczalnie, najlepiej jednak przestrzegać następujących wytycznych, zależnych od środowiska i gatunku stali

gatunek stali AISI 304 (A2) AISI 316 (A4)
czyste środowisko 3- 6 miesięcy 6- 12 miesięcy
zanieczyszczone środowisko materiał nieodpowiedni 6- 12 miesięcy
środowisko nadmorskie materiał nieodpowiedni